Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy zacząć planować sesję noworodkową?

Serdecznie zapraszam do rezerwacji sesji noworodkowej jeszcze, gdy dzidziuś jest w brzuszku. Spotkajmy się, umówmy na dobrą herbatę i porozmawiajmy o Waszych planach i oczekiwaniach. Znając przybliżony termin porodu ustalimy kiedy będziemy mogli wykonać te wyjątkowe ujęcia z pierwszych chwil Malucha. Oczywiście natura jest nieprzewidywalna, więc kila dni po porodzie będę czekała na potwierdzenie Naszego spotkania.

Kiedy maluszek jest gotowy na swoją pierwszą sesję zdjęciową?

Zgodnie z naturą to pierwsze dni dziecka obfitują w dużą ilość snu, którego potrzebujemy aby wykonać piękne i słodkie zdjęcia. Chcą zatrzymać te pierwsze chwile najlepiej wykonać sesję pomiędzy 4 a 21 dniem życia. To jest ten moment kiedy dziecko odpocznie po przyjściu na świat a nadal będzie takie jakim się urodziło, to co chcemy zatrzymać na fotografii. Jedynie w pierwszych dniach maluszek potrafi przybrać takie pozy, które są dla niego naturalne i bezpieczne, takie jakich nauczył się w brzuszku mamy. Za kilka chwil, kilka dni później odtworzenie tego będzie niemożliwe - tak właśnie szybko rozwija się noworodek. Wszystko oczywiście zależy od dziecka, więc zdarza się i po drugim tygodniu wykonanie sesji noworodkowej.

Ile trwa taka sesja i czy moje maleństwo wytrzyma?

Sesja trwa od 3 do 5 godzin. Wszystko zależy od modela lub modelki. To właśnie dziecko dyktuje tempo pracy. Jeżeli chce jeść - je, jeżeli chce być przytulone - ląduje w ramionach swojej mamy, jeżeli chce być przewinięte - dostaje nową pieluszkę. Ja mam czas dla Was, rezerwuję zawsze jedną sesję w danym dniu, aby spokojnie poświęcić tyle czasu ile jest to potrzebne. Dla spokoju rodziców proponuję nie planować innych ważnych rzeczy danego dnia, spędźmy ten czas razem, z dzieckiem i nawet jak coś się wydłuży, będziemy mieli wspaniałą pamiątkę.

Gdzie realizowana jest sesja?

Mały dzidziuś najbezpieczniej czuje się u siebie w domu, przy Rodzicach, gdzie panuje domowa atmosfera. Nie chcę abyście musieli jechać z dzieckiem gdzieś daleko, dlatego ja przyjadę do Was do domu. Posiadam przenośne studio fotograficzne, tła, statywy, lampy, blendy i wszystko inne co jest potrzebne do przeprowadzenia sesji. Zaaranżujemy miejsce gdzie jest wystarczająco dużo miejsca i światła. Zawsze staram się wykorzystać światło dzienne aby jak najmniej używać lamp do doświetlenia, nie mniej, używane lampy posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i spokojnie mogą być wykorzystywane do pracy z dziećmi.

Jak muszę przygotować noworodka do tej sesji?

Najważniejsze, aby Maluszek był zdrowy w dniu wykonywania sesji. Z racji bezpieczeństwa dzieci nie pracuje z dziećmi chorymi, bo jako mama wiem, że dodatkowe bodźce, drobnoustroje w domu podczas choroby dziecka nie są wskazane. Nie martw się, nic nie przepadnie, zrobimy zdjęcia w innym dniu, kiedy już mały model będzie w pełni sił! Ponieważ zdjęcia noworodków robię głównie podczas ich snu ważne jest aby dziecko dostało odpowiednią porcję jedzenia tuż przed sesją, by z pełnym brzuszkiem smacznie spało. Zawsze proszę Rodziców o przygotowanie 2 kocyków Maluszka i awaryjnego smoczka.

Czy muszę mieć swoje ubranka i rekwizyty dla dziecka?

Częścią mojej pracy jest dobieranie wspaniałych ubranek, wyszukiwanie kolorowych i miękkich materiałów oraz owijek, które później wykorzystuję podczas sesji. Używane podczas sesji rekwizyty i ubranka przeznaczone są dla dzieci, stworzone z naturalnych materiałów z myślą o bezpieczeństwie maluszka. Nie musisz się o nic martwić, wszystko przywiozę ze sobą. Starannie dobieram stylizację aby maluszek czuł się dobrze i wyglądał pięknie. Jeżeli chcielibyście abym wykorzystała ubranko dziecka, rekwizyt, ulubioną zabawkę, to nie widzę problemu, poinformuj mnie o tym wcześniej abym mogła to przemyśleć, dobrać kolory i wzory, bo najważniejszy jest efekt końcowy, czyli piękne zdjęcie i Twoje zadowolenie.

Kto bierze udział w sesji i czy moje maleństwo jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo to pierwsza zasada podczas mojej sesji. Jako mama wiem, że nie ma nic cenniejszego niż uśmiechnięte i bezpieczne dziecko. Dlatego, wszystko co jest wykorzystywane podczas sesji jest wykonane z myślą o najmłodszych. Pełni komfortu dopełni ogrzane powietrze w pomieszczeniu gdzie odbywa się sesja poprzez użycie przenośnego ogrzewacza, aby Twojemu golaskowi nie było ani przez moment zimno. Nad całością czuwam ja i Rodzice, którzy są nieocenioną pomocą podczas sesji i razem ze mną sprawiają aby te kilka godzin było wspaniałą przygodą dla całej Rodziny. Dodatkowo jeżeli rodzeństwo chce wziąć udział w sesji, to nie ma najmniejszego problemu, zaprosimy je na ostatnie 20-30 minut, bo starsze dziecko nie wytrzyma siedząc w miejscu przez cały czas trwania sesji.