Najczęściej zadawane pytania:

 

KIEDY NIEMOWLAK JEST GOTOWY NA SWOJĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ?

Najodpowiedniejszym momentem do wykonania sesji niemowlęcej jest chwila kiedy dziecko potrafi już siedzieć. Daje to możliwości wykonania niezwykłych ujęć w nowej pozycji, która zaraz okaże się przejściową, bo za chwilę Twój maluch wstanie i pobiegnie w swoją stronę. Dodatkowo mały model zapewne będzie chciał potrzymać swoją zabawkę, pobawić się z nią, a momenty zabawy mogą owocować w fenomenalne ujęcia. Właśnie teraz dziecko świadomie się uśmiecha, marszczy czoło gdy jest złe, czasami potrafi pokazać język - czy może być coś piękniejszego?

ILE TRWA TAKA SESJA I CZY MOJE MALEŃSTWO WYTRZYMA?

Sesja trwa od 2 do 3 godzin. Wszystko zależy od modela lub modelki, ale z racji tego, że zdjęcia nie są robione podczas snu, chociaż i takie mogą się trafić, to sesja powinna być szybsza niż u noworodka. Oczywiście nie zabraknie czasu na przytulanie jeżeli maluch lub mama będą tego chcieli. Pamiętaj to właśnie dziecko dyktuje tempo pracy i jego komfort jest najważniejszy. Ja mam czas dla Was, rezerwuję zawsze jedną sesję w danym dniu aby spokojnie poświęcić tyle czasu ile jest to potrzebne. Dla spokoju rodziców proponuję nie planować innych ważnych rzeczy danego dnia, spędźmy ten czas razem, z dzieckiem i nawet jak coś się wydłuży, będziemy mieli wspaniałą pamiątkę.

GDZIE REALIZOWANA JEST SESJA?

Zwyczajowo sesja odbywają się u Ciebie w domu. Tam dziecko czuje się najlepiej, zna otoczenie, jest bezpieczne. Nie chcę abyście musieli jechać z dzieckiem gdzieś daleko, dlatego ja przyjadę do Was do domu. Posiadam przenośne studio fotograficzne, tła, statywy, lampy, blendy i wszystko inne co jest potrzebne do przeprowadzenia sesji. Zaaranżujemy miejsce gdzie jest wystarczająco dużo miejsca i światła. Zawsze staram się wykorzystać światło dzienne aby jak najmniej używać lamp do doświetlenia, nie mniej, używane lampy posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i spokojnie mogą być wykorzystywane do pracy z dziećmi. Jeżeli masz pomysł na jakieś szczególne miejsce, plener, to napisz do mnie, a razem coś wymyślimy.

JAK MUSZĘ PRZYGOTOWAĆ NIEMOWLAKA DO SESJI?

Najważniejsze aby Maluszek był zdrowy w dniu wykonywania sesji. Z racji bezpieczeństwa dzieci nie pracuje z dziećmi chorymi, bo jako mama wiem, że dodatkowe bodźce, drobnoustroje w domu podczas choroby dziecka nie są wskazane. Nie martw się, nic nie przepadnie, zrobimy zdjęcia w innym dniu, kiedy już mały model będzie w pełni sił!

CZY MUSZĘ MIEĆ SWOJE UBRANKA I REKWIZYTY DLA DZIECKA?

Częścią mojej pracy jest dobieranie wspaniałych ubranek, wyszukiwanie kolorowych i miękkich materiałów oraz owijek, które później wykorzystuję podczas sesji. Używane podczas sesji rekwizyty i ubranka przeznaczone są dla dzieci, stworzone z naturalnych materiałów z myślą o bezpieczeństwie maluszka. Nie musisz się o nic martwić, wszystko przywiozę ze sobą. Starannie dobieram stylizację aby maluszek czuł się dobrze i wyglądał pięknie. Jeżeli chcielibyście abym wykorzystała ubranko dziecka, rekwizyt, ulubioną zabawkę, to nie widzę problemu, poinformuj mnie o tym wcześniej abym mogła to przemyśleć, dobrać kolory i wzory, bo najważniejszy jest efekt końcowy, czyli piękne zdjęcie i Twoje zadowolenie.

KTO BIERZE UDZIAŁ W SESJI I CZY MOJE MALEŃSTWO JEST BEZPIECZNE?

Bezpieczeństwo to pierwsza zasada podczas mojej sesji. Jako mama wiem, że nie ma nic cenniejszego niż uśmiechnięte i bezpieczne dziecko. Dlatego, wszystko co jest wykorzystywane podczas sesji jest wykonane z myślą o najmłodszych. Pełni komfortu dopełni ogrzane powietrze w pomieszczeniu gdzie odbywa się sesja poprzez użycie przenośnego ogrzewacza, aby Twojemu golaskowi nie było ani przez moment zimno. Nad całością czuwam ja i Rodzice, którzy są nieocenioną pomocą podczas sesji i razem ze mną sprawiają aby te kilka godzin było wspaniałą przygodą dla całej Rodziny. Dodatkowo jeżeli rodzeństwo chce wziąć udział w sesji, to nie ma najmniejszego problemu, zaprosimy je na ostatnie 20-30 minut, bo starsze dziecko nie wytrzyma siedząc w miejscu przez cały czas trwania sesji. Masz ukochanego psa lub koto? Wspaniale, jeżeli tylko masz ochotę, to jakoś wkomponujemy go w kadr :) !